Powstał portal rekrutacyjny dla osób niepełnosprawnych

150x110

14% osób w Polsce to osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. 132 tys. z nich aktywnie poszukuje pracy. Z myślą o nich powstał portal rekrutacyjny Brevio.pl. Niepełnosprawni mają dzięki temu pewność, że pracodawca uwzględnia ich kandydaturę. Zatrudniające ich firmy zyskują dobrą opinię i oszczędności.

Brevio.pl skupia wokół siebie pracodawców, kandydatów, instytucje wspierające rynek pracy osób niepełnosprawnych i instytucje III sektora. – Celem projektu jest stworzenie miejsca w sieci, gdzie osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności odnajdą pracodawców, którzy zaoferują im dobre miejsce pracy – mówi Mikołaj Szwochert, kierownik projektu Brevio.pl. – Jednocześnie chcemy budować wiedzę o niepełnosprawności, wspierać proces integracji społecznej i tworzyć wizerunek osób niepełnosprawnych jako profesjonalistów, którzy mogą pracować na każdym stanowisku.
Pracodawcy często nie zdają sobie sprawy, że oprócz pozyskania dobrego i zaangażowanego pracownika, uzyskają wymierne korzyści. Przykładowo: 50-cio osobowa firma, która nie zatrudnia 6% osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, płaci co roku karę w wysokości 45 000 zł. Zasila ona konto Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawny. Dodatkowo można ubiegać się o różnego rodzaju dofinansowania. 

Pomimo finansowych korzyści, w pełnej aktywizacji potencjału osób z niepełnosprawnością, przeszkadza ich społeczny wizerunek. Zdaniem Mikołaja Szwocherta z Brevio.pl, są oni często utożsamiani jedynie z przypadkami charakterystycznymi dla znacznego stopnia niepełnosprawności. 

– Osoby chore na cukrzycę, choroby skóry czy niedosłyszące również dostają orzeczenie. W ich przypadku bariery architektoniczne nie stanowią żadnego problemu – przekonuje Mikołaj Szwochert. – Pracownicy z różnym typem niepełnosprawności mogą odnosić sukcesy w każdej firmie. Zależy nam na dotarciu do firm, które wcześniej nie prowadziły aktywnej polityki zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Będziemy budować profesjonalny wizerunek osób niepełnosprawnych i promować odpowiedzialnych pracodawców.

Brevio.pl